Grupa kolędnicza "Zabrnie", działa od 2016r. pod kierunkiem instruktor Danuty Domareckiej z SCKiB w Szczucinie. Przedstawia widowisko zakorzenione w tradycji naszego regionu związane z wydarzeniami ewangelicznymi Narodzenia Jezusa pn. "Herody". Grupa prezentuje tradycyjne kolędy i pastorałki, oraz kolędy winszujące (noworoczne). Próby odbywają się już od października by w okresie bożonarodzeniowym ruszyć z "kolędą przez wieś", a także wziąć udział w konkursach i przeglądach.

 

6.01. - inauguracyjny występ na Orszaku Trzech Króli na Hali Widowiskowo- Sportowej w Szczucinie.

7.01. - występ na wieczorze kolęd w SP w Zabrniu.

14.01. - kolędnicy wzięli udział w XXXVI Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych w Lipnicy Murowanej o "Lipnicką Gwiazdę", zdobywając II miejsce i tym samym zostali wytypowani na 46. "Góralski Karnawał - Ogólnopolski Przegląd Grup Kolędniczych do Bukowiny Tatrzańskiej. Ponadto Jacek Taraska został wyróżniony nagrodą indywidualną za rolę Feldmarszałka.

20.01. - występ kolędników wzbogacił również wieczór kolęd w świetlicy w Lubaszu

27.01. - występ w świetlicy w Zabrniu,

28.01. - pokaz w Domu Pomocy w Słupi.

 

9.02. - Wyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej na 46. Góralski Karnawał - Ogólnopolski Przegląd Grup Kolędniczych

Obecnie grupa występuje w składzie: Marian Mach - Herod, Jacek Taraska - Feldmarszałek, Jakub Pater - Kacper, Łukasz Łachut - Melchior, Bartłomiej Guzik - Baltazar, Łukasz Topór - Śmierć, Krystian Nowak - Diabeł, Maciej Ryś - Anioł, Andrzej Mach - Żyd, Michał Pater - Krakowiak, Marek Bielaszka - Chłop, Bronisław Jopek – Turoń oraz Ryszard Liguz – akompaniament/akordeon. Kolędnicy występują w tradycyjnych strojach przygotowanych przez Lidię Bardan z SCKiB w Szczucinie.