Tegoroczne Dni Szczucinia za nami!

Było wspaniale! Zabawy, koncerty, konkursy...

Trzydniowe święto Szczucina rozpoczęły w czwartek 5 lipca warsztaty teatralne i barwna parada ulicami naszego miasta.

Warsztaty i spektakl teatralny w namiocie cyrkowym - “Pippi Pończoszanka”, który odbył się 6 lipca, zostały zorganizowane wspólnie przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, Teatr Pinokio w Łodzi oraz Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie. Działanie to realizowane jest to w ramach programu Lato w teatrze, finansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wiele atrakcji, te wielkie i te mniejsze gwiazdy sceny i estrady, jak również piękna pogoda – przyciągnęły w sobotę 7 lipca br. mieszkańców gminy na finał tegorocznych Dni Szczucina pod Patronatem Honorowym Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego. Patronat przyjął również Burmistrz Szczucina Andrzej Gorzkowicz. Partnerem Przedsięwzięcia było Województwo Małopolskie, a głównym organizatorem Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie.

Sobotnią imprezę, podobnie jak w latach ubiegłych, bardzo widowiskowo rozpoczęła parada motocyklistów. Właściciele jednośladów przejechali w uroczystym korowodzie ulicami Szczucina na plac targowy, gdzie zaprezentowali swoje maszyny. Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Szczucina Andrzej Gorzkowicz wraz z Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie Krystyną Szymańską. Po otwarciu na scenie prezentowali się m.in. tancerze z Dance Star Studio Mariny Hryhorjewy, tancerze klubu Klasa Tarnów, grupa akrobatyczno-taneczna, Sylwia Pisarczyk – laureatka V festiwalu im. Marianny Gawlik jak również działający przy Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek chór „Clave de sol”. Następnym punktem programu był koncert, podczas którego wspólny projekt zaprezentowali znani artyści z regionu m.in.: Katarzyna Jurek, Wojciech Jackowiec, Paweł Mazur i Kamil Patulski.

Ponadto organizatorzy – Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek, jak co roku postarali  się, żeby najmłodsi mieli też coś dla siebie. Animatorzy z firmy „Kulturka”,  przez cały czas przygotowywali dla naszych milusińskich gry i zabawy. Dla najmłodszych dostępne były również karuzele, zjeżdżalnie, trampoliny i wiele innych atrakcji. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się również redakcja terenowa „Gazety Krakowskiej”, gdzie każdy bezpłatnie mógł otrzymać specjalne wydanie gazety ze swoim zdjęciem.

Gwiazdą wieczoru był zespół „Poparzeni Kawą Trzy” - grupa pop rockowa złożona przede wszystkim z dziennikarzy Radia Zet i RMF FM. „Poparzeni” dali niesamowity, energetyczny koncert! Wystarczyło tylko spojrzeć na żywiołowe reakcje publiczności, których muzyka porywała bez reszty.  Charyzmatyczni muzycy profesjonalnie, ale i z dowcipem zaprezentowali swe największe przeboje takie jak” „Wezmę Cię”, „Byłaś dla mnie wszystkim”, czy też „Do tańca kawałek”.

Poniższe zdjęcia i filmiki, które tylko w części oddają atmosferę jaką stworzyli w sobotni wieczór Panowie z „Poparzonych” są tego niezłomnym dowodem.

Tegoroczną imprezę poprowadzili: Gabriela Sołtys oraz Karol Łuszcz.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z przebiegu Dni Szczucinia (link)