Ruszyły zapisy na ostatnie bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Cyfrowy Szczucin”.

Realizacja ostatnich dwóch szkoleń planowana jest w miesiącach lipiec i sierpień 2020.

Nie zwlekaj skorzystaj już dziś. Jeśli chcesz podnieść swoje kompetencje cyfrowe, masz ukończone 25 lat, jesteś mieszkańcem województwa małopolskiego lub świętokrzyskiego to te szkolenia są właśnie dla Ciebie. Szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerską, podczas szkolenia zapewniamy sprzęt komputerowy dla każdego uczestnika, catering, materiały szkoleniowe oraz certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.

Dostępne moduły szkoleniowe to:

Moduł 1 „Rodzic w Internecie”. Zajęcia adresowane są do rodziców i opiekunów. Uczestnicy szkolenia poznają źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dostępnych w bibliotekach i muzeach cyfrowych oraz nauczą się, jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w sieci i reagować na zagrożenia. Rodzice i opiekunowie nauczą się m.in. jak korzystać z podstawowych usług e-administracji dla rodzin, takich jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny, a także z usług związanych ze zdrowiem. Ponadto nauczą się korzystania z konta w ePUAP i profilu zaufanego.

Liczebność grupy: 10 osób

Czas szkolenia: 12 godzin – 3 dni po 4 godz.

 

Moduł 2 - „Moje finanse i transakcje w sieci”. Blok zajęć przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik będzie potrafił zarządzać przez internet kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz nauczy się, jak korzystać z podstawowych usług e-administracji m.in. wnioskując o zaświadczenia, świadczenia czy też występując o dowód osobisty - wszystko w sposób elektroniczny, szybko i bezpiecznie. Uczestnicy szkolenia nauczą się, jak korzystać m.in. z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

Liczebność grupy: 10 osób

Czas szkolenia: 12 godzin – 3 dni po 4 godz.

 

Dodatkowe informacje na temat projektu oraz harmonogram szkoleń można uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy Szczucin w pokoju nr. 9, telefonicznie pod numerem telefonu 14 643 62 78 lub mailowo sekretariat@umigszczucin.pl.

 

Gmina Szczucin realizuje projekt grantowy pn.: „Cyfrowy Szczucin”, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, działania 3.1: Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych dotycząca realizacji projektu grantowego pn. “Dostępny wirtu@lny świat – szkolenia komputerowe dla mieszkańców województwa małopolskiego i świętokrzyskiego”.