GRAMY już po raz IX - Otwarty Turniej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Badmintonie.

   14 stycznia 2018 r. odbył się IX Otwarty Turniej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Badmintonie. Ta sportowa impreza co roku przyciąga mnóstwo gości. W zawodach wystartowało 178 uczestników z całej Polski.

Otwarcia zawodów dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej  w Szczucinie Pani Beata Dzięgiel, Burmistrz Szczucina Pan Andrzej Gorzkowicz oraz  Prezes UMKS Junis Szczucin Pan Krzysztof Bryk.

Gry toczyły się na 11 kortach badmintonowych /ponad 300 meczy/.

Organizatorzy turnieju – Szkoła Podstawowa w Szczucinie – pragnie podziękować tym osobom, które przyczyniły się do zorganizowania turnieju;

  • Panu Burmistrzowi Szczucina – Panu Andrzejowi Gorzkowiczowi  za objęcie patronatem turnieju  i udostępnienie hali widowiskowo-sportowej,
  • sponsorom – Panu Mariuszowi Kmieciowi,  Panu Krzysztofowi Brykowi i UMKS Junis w Szczucinie za cenne upominki przekazane dla uczestników turnieju,
  • Sędziemu głównemu – Panu Andrzejowi Rachwałowi,
  • Panom Kazimierzowi Żurkowi oraz Piotrowi Chrabąszczowi za pomoc organizacyjną podczas turnieju,
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie za zorganizowanie opieki medycznej.
  • Panu Dyrektorowi  Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczucinie –Tomaszowi Sokołowskiemu  za ogromną  pomoc w przygotowaniu i zorganizowaniu turnieju

Wolontariusz Kacper Beker /zawodnik UMKS JUNIS Szczucin/  od uczestników turnieju i kibiców zebrał kwotę  2991,58 złotych. Zebrane pieniądze przekazał do sztabu XXVI Finału WOŚP.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom i kibicom za udział w turnieju oraz przekazane datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Zwycięzcom gratulujemy  i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach sportowych.

Po zakończeniu turnieju odbyło się emocjonujące losowanie nagród przekazanych przez Sponsorów i uroczysta dekoracja zwycięzców. Zwycięzcy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary z rąk Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Michała Cieślaka, Burmistrza Szczucina – Andrzeja Gorzkowicza, Prezesa UMKS JUNIS – Krzysztofa Bryka oraz Dyrektorki Szkoły Podstawowej – Beaty Dzięgiel.

Wyniki

Kategoria dzieci  dziewczynki

1. miejsce Zofia Krechowiecka  MKS  Spartakus Niepołomice

2.miejsce Patrycja Mądra  Ogorzelec Duży

Kategoria Dzieci chłopcy

1. miejsce Karol Konieczny AZSAGH Kraków

2. miejsce Karol Pyrlik MKS  Spartakus Niepołomice

3.miejsce Szymon Augustyn UKS Arka Umieszcz

Kategoria żacy dziewczynki

1.miejsce Dominika Bartłomiejczuk Staszów

2.miejsce Kaja Ziółkowska MKS Orlicz Suchedniów

3.miejsce Alicja Rusin AZSAGH Kraków

Kategoria żacy chłopcy

1.miejsce Mikołaj Krystek UKS Orbitek Straszęcin

2.miejsce Mateusz Michalik Tarnów

3.miejsce Jakub Dulemba MKS Orlicz Suchedniów

Kategoria młodzik młodszy

1.miejsce Julia Dec MKSKSOS Kraków

2.miejsce Aleksandra Kurkiewicz  AZSAGH Kraków

3.miejsce Natalia  Chlebicka ,, Klir’’ Busko -Zdrój

Kategoria młodzik młodszy chłopcy

1.miejsce Adam Konieczny  AZSAGH Kraków

2.miejsce Mikołaj Chrzanowski  UKS Tęcza Zagnańsk

3.miejsce Maciej Gałan  MKS  Spartakus Niepołomice

Kategoria  młodzik dziewczynki

1.miejsce Kinga Kura  MKS  Spartakus Niepołomice

2.miejsce Emilia Szczęch UMKS Junis Szczucin

3.miejsce Aleksandra Słowik UMKS Junis Szczucin

Kategoria młodzik chłopcy

1.miejsce Bartosz Wata UKS Cross Tomice

2.miejsce Jan Frańczak UKS Morawica

3.miejsce Paweł Mucha  MKS  Spartakus Niepołomice

Kategoria junior młodszy dziewczęta

1.miejsce Marta Tomaszewska  UKS Morawica

2.miejsce Gabriela Garlej UKS Cross Tomice

3.miejsce Paulina  Furman UKS Refleks  Żupawa

Kategoria junior młodszy chłopcy

1.miejsce Karol Dulak UMKS Junis Szczucin

2.miejsce Kacper Jarosz UMKS Junis Szczucin

3.miejsce Karol Czermak UKS ,,Gryf” Pleśna

Kategoria Open do 40 kobiety

1.miejsce Gabriela Kmiecik Słupiec

2.miejsce Małgorzata Płachta  TKKF Uklejna Myślenice

3.miejsce Katarzyna Piskorz UKS Arka Umieszcz

Kategoria Open do 40 lat mężczyzni

1.miejsce Dariusz Janik  AZSAGH Kraków

2.miejsce Tomasz Matoga TKKF Ukejna Myślenice

3.miejsce Jakub Nawrocki  MKS  Spartakus Niepołomice

Kategoria Open powyżej 40 kobiety

1.miejsce Małgorzata Majerska  MKSKSOS Kraków

2.miejsce Anna Walasek  ,,Klir’’ Busko – Zdrój

3.miejsce Agnieszka Beker Szczucin

Kategoria Open powyżej 40 lat mężczyźni

1.miejsce Mariusz Tochowicz Tarnów

2.miejsce Grzegorz Nowakowski  Szczucin

3.miejsce Zdzisław Kula UKS ,,Gryf’’ Pleśna

Gry podwójne Open

1.miejsce Dariusz Janik AZSAGH Kraków/Wojciech Łabuz Szczucin

2.miejsce Małgorzata Płachta/Tomasz Matoga TKKF Uklejna Myślenice

3.miejsce Łukasz Ziobro/Grzegorz Nowakowski  Szczucin

Najmłodszym   uczestnikiem   IX Otwartego  Turnieju Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  w Badmintonie  był   Tymoteusz  Piskorz UKS Arka Umieszcz

Źródło: http://junisszczucin.c0.pl/