Heca planet - mobilne planetarium

Poniedziałek 12 czerwca 2017r. był dla przedszkolaków i uczniów klas I ? VI Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Skrzynce niezwykłym dniem. Dzieci wraz z nauczycielami wybrały się w daleką podróż w czasie i przestrzeni ? zwiedzały Kosmos, poznawały planety Układu Słonecznego oraz różne Galaktyki.
 
Dzieci przedszkolne i uczniowie dowiedzieli się miedzy innymi jakie wielkości mają planety, jakie panują tam temperatury, czym charakteryzują się poszczególne planety oraz, które z nich należą do skalistych karłów, a które to gazowe olbrzymy. Wszystko to można było obejrzeć za pomocą cyfrowej projekcji na ,,sklepieniu nieba? mobilnego planetarium. Specjalna kopuła (5m średnicy i 3m wysokości) o kształcie kuli dawała wrażenie przestrzeni
kosmicznej. Podróż była bardzo emocjonująca tym bardziej, że film był efektowny i sprawiał wrażenie obrazu 3D. Na koniec wszyscy z podziałem na grypy wiekowe wzięli udział w zabawach utrwalających poznane wiadomości. Uczniowie otrzymali kosmiczne łamigłówki, a przedszkolaki kolorowanki.
 
Udział w zajęciach edukacyjnych WITAJ W KOSMICZNYM ŚWIECIE HECA PLANET w mobilnym planetarium ufundowało dla naszej szkoły Sołectwo wsi Skrzynka, które przeznaczyło kwotę w wysokości 500zł W ramach tej kwoty przedszkolaki oraz uczniowie wszystkich klas otrzymali również słodkie niespodzianki.
 
Jeszcze raz dziękujemy sponsorowi ? Sołectwu wsi Skrzynka za nietypową i bardzo ciekawą lekcję o Wszechświecie.
 
Marlena Cieślak