Wakacje dla dzieci z Gminy Szczucin

Grupa 20 dzieci z terenu gminy Szczucin w lipcu wypoczywała w Białym Dunajcu. Kolonia w górach, trwająca od 23 lipca do 1 sierpnia 2018 r. miała bogaty i atrakcyjny program. Podczas realizacji programu dzieci i młodzież poznawały miejscowe tradycje i zabytkowe miejsca. W programie znalazły się między innymi wycieczki do Zakopanego, gdzie uczestnicy zwiedzili  Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, Kompleks Skoczni Narciarskich, Muzeum Tatrzańskie. Dużą atrakcją był wyjazd na Słowację do miejscowości Kieżmark, tam koloniści zwiedzili m.in. Zamek, Cerkiew oraz Kościół Świętej Trójcy wpisany na listę zabytków UNESCO. Dodatkowo w programie znalazły się wyjazdy do Aquaparku i na „Posiadę z Góralem”, wycieczki piesze z Łysej Polany do Morskiego Oka i przez Pasmo Gubałowskie. Podczas kolonii, poprzez wycieczki krajoznawcze, uczestnicy poznawali piękno górskiej okolicy, uczestniczyli w zajęciach kulturalnych, zabawach integracyjnych, dyskotekach, turniejach wiedzy i ogniskach. Podopieczni zakwaterowani zostali w znanym i cenionym ośrodku wypoczynkowym a czas spędzony z rówieśnikami przyniósł im wiele radości.

Wypoczynek podobnie jak w poprzednich latach został sfinansowany ze środków Gminy Szczucin przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Życzymy wszystkim dzieciom, aby wakacje upłynęły im miło, wesoło i aktywnie. Aby atrakcje przygotowane dla nich przez instytucje, spełniły ich wymagania w najwyższym stopniu.

 

 

Pełnomocnik ds. Uzależnień    

 Renata Chrabąszcz