Wspaniały gość w Szczucinie.

Wzruszające, pełne ciepłych emocji spotkanie z Anną Dymną, które odbyło 4 grudnia 2017 roku, o godz. 18.00 w Restauracji Staropolskiej w Szczucinie, z pewnością zostanie na długo w pamięci tych, którzy w nim uczestniczyli.

Anna Dymna urodziła się 20 lipca 1951 roku w Legnicy jako Anna Dziadyk. Nazwisko Dymna przyjęła po pierwszym mężu, Wiesławie Dymnym, który zmarł nagle w 1978 roku na zawał serca. Aktorka do dziś zaznacza, że ten związek, zaczęty jeszcze podczas studiów na PWST w Krakowie, wywarł na nią największy wpływ.

Anna Dymna, jest jedną z najwybitniejszych polskich aktorek teatralnych i filmowych.

Trudno było by  wymienić wszystkie role, które przyniosły jej sławę i uwielbienie widzów do najsłynniejszych na pewno należą: "Sami swoi", "Nie ma mocnych", "Kochaj albo rzuć", "Janosik", "Trędowata", "Królowa Bona" czy "Znachor".

Anna Dymna jest również założycielką i prezesem Fundacji „Mimo Wszystko”, która pomaga wielu osobom chorym i niepełnosprawnym w całej Polsce.

Przy okazji swojej wizyty w Szczucinie Anna Dymna spotkała się również z pensjonariuszami Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy. W spotkaniu uczestniczyli również podopieczni z Rodzinnego Domu z Komorowa.

Anna Dymna z uśmiechem mówiła o swojej pracy w teatrze i filmie, o wybitnych osobach polskiej sztuki, które ją ukształtowały.

Na zakończenie spotkania każdy z jego uczestników miał możliwość otrzymać autograf Anny Dymnej oraz zakupić Jej książki ”Warto Mimo Wszystko” oraz “Dymna” . Były także pamiątkowe zdjęcia.

Spotkaniom towarzyszył niepowtarzalny cudowny, ciepły klimat i wspaniała atmosfera.

 Pani Anno bardzo, bardzo dziękujemy!

W/w spotkania były przedsięwzięciem realizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie w ramach Projektu “Fabryka twórczego działania” finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu “Partnerstwo dla książki 2017”.