Joanna Mazur wystąpi w Tańcu z Gwiazdami

Na Gali Mistrzów Sportu Joanna Mazur wręczała nagrodę w kategorii „Najlepszy Niepełnosprawny Sportowiec”, która przypadła Igorowi Sikorskiemu. Na paraolimpiadzie w Pjongczangu, alpejczyk zdobył brązowy medal w slalomie gigancie na monoski.

W trakcie ogłaszania wyników, Nina Terentiew, stojąca obok zawodniczki i jej przewodnika Michała Stawickiego powiadomiła, że Joanna Mazur wystąpi w najbliższej edycji „Tańca z Gwiazdami.

- Jako sportowiec lubiący wyzwania - cieszę się z rywalizacji oraz z możliwości adaptacji do sytuacji stresowej. Nauka tańca to dla mnie także nowy bodziec treningowy.
Jako kobieta – myślę, że nie ma lepszego sposobu by odkryć w sobie kobiecość, która na co dzień jest gdzieś we mnie bardzo mocno ukryta. Jako osoba niewidoma – cieszę się, że mogę być ambasadorem sportowców, niepełnosprawnych sportowców w tak dużym projekcie telewizyjnym.
Niezwykle się cieszę na to wyzwanie by, moc przełamać nie tylko bariery istniejące w mojej głowie, ale mam nadzieję także przełamać pewne stereotypy związane z osobami posiadającymi niepełnosprawność. Podsumowując... z niecierpliwością czekam na pierwsze próby – tak skomentowała swój udział w tanecznym show na Instagramie Joanna Mazur.

Również z niecierpliwością czekamy na program i trzymamy kciuki.

Foto/ www.instagram.com/mazurstawicki_t11_runningpair/