Takiego wyniku jeszcze nie było!!!

9 listopada już po raz VIII w Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie  odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „O pióro Burmistrza Szczucina”.

Konkurs ma na celu promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych i interpunkcyjnych języka polskiego, które bywają lekceważone w dobie SMS-ów i e-maili.Ortograficzne zmagania cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem, gdyż wzięło w nim udział 25 uczniów z szczucińskich szkół. Wykazali się oni znajomością zasad ortograficznych w teorii i w praktyce, pisząc bardzo trudne dyktando. Po raz pierwszy w historii tego konkursu bezbłędnie tekst napisała zdobywając główną nagrodę, Pióro Burmistrza Szczucina, Gabriela Kowalik z Liceum Ogólnokształcącego w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

Miejsce II  zdobyli Julia Rajtar i Paulina Jarosz ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie, a III Kamil Topór z Liceum Ogólnokształcącego w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie i Martyna Sypek ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie. Honorowym patronem oraz fundatorem nagród w konkursie jest Burmistrz Szczucina.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Monika Kosińska, Teresa Burgieł i Renata Chrabąszcz.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!