Kolejne Dni Szczucina za nami

Kolejne Dni Szczucina za nami

24 czerwca odbyły się kolejne „Dni Szczucina” zorganizowane przez Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie, pod Patronatem Honorowym Jacka Krupy - Marszałka Województwa Małopolskiego i Burmistrza Szczucina Andrzeja Gorzkowicza a partnerem przedsięwzięcia było Województwo Małopolskie. Patronaty medialne przyjęli: TVP3 Kraków, Gazeta Krakowska, Radio RDN Małopolska, TEMI, e - kurierdąbrowski, Magazyn Miasto i Ludzie, Gazeta Szczucińska. Sponsorzy: Województwo Małopolskie, GEO - MONT, Zakład Kamieniarski, Firma Handlowo - Usługowa - Barbara Furgał, ALCAPONE Sławomir Skowron, Przetwórnia Mięsa - Janina Juszczyk, Betoniamia - Dubiel, Firma "ROL- MECH" w Radymnie, Restauracja "SOVRANA", Firma Handlowa KATPOL", "ROL - BUD" - Mirosław Woźniczka, Zakład Rzeźniczy – Stanisław Łuszcz, BRUK - BET - Termalica Nieciecza.

Tegorocznej imprezie, podobnie jak w roku ubiegłym dopisała piękna słoneczna pogoda.

Imprezę rozpoczęła głośna parada Grupy Motocyklowej Powiśle z Dąbrowy Tarnowskiej. Motocykliści przejechali z rynku w Szczucinie na plac targowy, gdzie dumnie prezentowali swoje maszyny.

Na placu targowym na licznie zgromadzonych gości czekały bogato zaopatrzone bufety, jak i wiele atrakcji. Między innymi wystawa poplenerowa pt. "Wiślany szlak" - to efekt pleneru malarskiego, który odbył się 22 i 23 czerwca 2017r. w Szczucinie. Dzieci i dorośli malowali nadwiślańskie pejzaże pod fachowym okiem artysty Edmunda Wilka z Dąbrowy Tarnowskiej. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również Targi Instalacyjne gdzie wśród wielu znanych wystawców z branży grzewczej i instalacyjnej, można było obejrzeć np. kotły niskoemisyjne jak również otrzymać gadżety promocyjne. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci takich jak dmuchane zamki, trampoliny, zjeżdżalnie. Dzieci mogły również skorzystać z zabaw z animatorkami, które m.in. charakteryzowały twarze maluchów zmieniając je w przeróżne postacie i zwierzęta.

Oficjalne rozpoczęcie  Dni Szczucina  zainaugurowali Burmistrz Szczucina Andrzej Gorzkowicz wraz z Panią Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie Krystyną Szymańską.

Muzycznie wszystkich gości przywitał chór Clave De Sol działający przy Samorządowym Centrum Kultury pod kierunkiem Pani Ilony Mach. Chór zaprezentował m.in. takie utwory jak: „Wiosna”, „Podróże” czy „W zielonym gaiku”. Na zakończenie swojego występu Chór Clave de Sol wykonał wspólnie z chórem Wesołe Nutki z Zespołu Szkół w Szczucinie utwór Kusi Mama.

Nie zabrakło i najmłodszych artystów z DanceStar Studia Tańca - Mariny Hryhorjewy, którzy tańczą w SCKiB w Szczucinie. Między innymi zaprezentowała się  Grupa 4 i 5 latków, która zatańczyła – walca Johana Strausa "Nad pięknym modrym Dunajem", a grupa 6 latków zatańczyła Disco kids - ”Tańcz, tańcz, tańcz”.

Kolejnym punktem były występy zespołów:

- New Chapter to grupa młodych, energicznych i wykształconych muzyków, których połączyła wspólna pasja. Swoje umiejętności i doświadczenia czerpali pracując z uznanymi muzykami. Grając w innych formacjach supportowali wielokrotnie m.in. takie gwiazdy jak Maryla Rodowicz, Piersi, Ania Wyszkoni, Pectus, Agnieszka Chylińska i wiele innych.

- 40% Bluesa to zespół pochodzący z Żabna, gdzie działa przy tamtejszym Centrum Kultury. Zadebiutował w 2008 roku, kiedy to pojawił się na scenie podczas Festiwalu "Był Sobie Blues". Grupa ma w swoim dorobku mnóstwo zagranych koncertów na terenie całego kraju, a także kilka wydanych płyt demo. Supportowali takie zespoły jak m.in. Ścigani, Wojtek Klich, Oddział Zamknięty czy Brathanki.

- Zespół Te Fajne Dziewczyny powstał w marcu 2016 roku, z inicjatywy znakomitego tarnowskiego kompozytora i aranżera Bartłomieja Szułakiewicza, który narzekając na przepracowanie i kompletny brak czasu na cokolwiek, postanowił zrobić nowy projekt. Działają krótko, ale znają się i przyjaźnią od wielu lat. Połączyła ich miłość do muzyki, pasja wspólnego tworzenia, a także... wzajemnie zrozumienie...

Głównym punktem tegorocznych obchodów Dni Szczucina był wieczorny koncert zespołu Pectus.

Któż nie zna tworzących zespół Pectus czterech braci Szczepaników: Tomasza, Marka, Mateusza i Macieja. Wszyscy są absolwentami Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ich bogato zaaranżowana muzyka łączy z rozmachem klasyczne brzmienia pop-rockowe, tworzona jest z niemal rockową ekspresją na melodyjne głosy – no i ta braterska, sceniczna jedność.

Podczas koncertu w Szczucinie zespół zaprezentował swoje największe przeboje oraz covery. Płynąca ze sceny muzyka, poparta emanującą radością i życiową, zwyczajną ludzką szczerością zjednoczyła mentalnie widownię z zespołem. Jedność – jak przystało na koncert – przejawiała się muzycznym dialogiem i wspólnym śpiewaniem, a radosne twarze na widowni wydawały się dodatkowo mówić: dziękujemy za wspaniały, wzruszający, magiczny koncert. Okazało się, że SIŁA BRACI nie jest tylko sloganem.

Obchody Dni Szczucina zakończyła zabawa taneczna z zespołem DoReMi.

Konferansjerem tegorocznych Dni Szczucina podobnie jak w latach poprzednich był Karol Łuszcz.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach i organizacji tego przedsięwzięcia.

Po raz pierwszy przy okazji naszej imprezy w Urzędzie Miasta i Gminy Szczucin została zorganizowana akcja poboru krwi. Akcja została zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Każda z osób odwiedzających tego dnia Urząd mogła skorzystać z okazji i uzyskać od obsługujących akcję przedstawicieli PCK dodatkowe informacje na temat krwiodawstwa i warunków oddawania krwi, a także przywilejów przysługujących zasłużonym dawcom. Natomiast dla dawców po oddaniu krwi organizatorzy przygotowali drobne upominki.